Wywiad i badania

Dlaczego warto się kontrolować?

Badania wstępne są propozycją dla lepszego monitoringu własnego organizmu. Wypełnienie karty gościa jest obowiązkowe, daje to możliwość wstępnej oceny i uświadomienie sobie oceny własnego zdrowia. Badanie komponentów ciała, wagi oraz ciśnienia krwi i tętna pozwala ogólnie ocenić stan organizmu. A powtórzenie badań (min. po trzech miesiącach) daje wgląd w naszą pracę nad własnym zdrowiem.

Test indywidualny obejmuje (badanie wstępne i kontrolne - gratis):

  • wypełniamy kartę gościa, która określa stan zdrowia i cel ćwiczeń.
  • określenie masy ciała
  • określenie komponentów ciała (tkanka tłuszczowa, beztłuszczowa masa ciała, całkowita objętość wody w organizmie, wskaźnik BMI)
  • wyznaczenie parametrów fizjologicznych (tętno i ciśnienie krwi)

Kontrola treningu

Dodatkowo istnieje możliwość ćwiczenia z pulsometrem (monitor serca, sport-testerer), „zegarkiem”, który na bieżąco mierzy tętno i pokazuje intensywność z jaką ćwiczymy.

Badanie pierwiastkowe włosa

Dzięki nowoczesnym metodom analitycznym weryfikowana jest hipoteza, że wszystkie pierwiastki występujące we wszechświecie są obecne w organizmie ludzkim. Ustalono, że olbrzymia większość, bo aż 81, znajduje się w tkankach i płynach fizjologicznych. Pozwala to widzieć człowieka jako integralną część przyrody. Spośród 104 znanych pierwiastków występujących w przyrodzie cztery z nich (węgiel, wodór, azot i tlen) stanowią aż 96% masy naszego ciała.

Fizjologiczne procesy życiowe zależą nie tylko od składu i stężenia poszczególnych pierwiastków, lecz również od ich proporcji w ustroju. Niektóre współpracują ze sobą, inne są wobec siebie konkurencyjne. Nadmiar czy niedobór jednego pierwiastka wpływa na zmianę zawartości innych.

Warto wiedzieć czy proporcje w Twoim organizmie są właściwe

Suplementacja diety

Przy złym odżywianiu się, nie dostarczasz organizmowi niezbędnych składników odżywczych, potrzebnych Twojemu organizmu do prawidłowego funkcjonowania. By zapobiec wahaniom składników i nie doprowadzić do ich niedoborów możesz stosować suplementację. Stosuje się ją jako uzupełnienie diety we wszystkie składniki pokarmowe.

Stosuj suplementację tylko pod kontrolą lekarza oraz po przeprowadzeniu odpowiednich badań!

 
Partnerzy