Vacu Well - idea masażu

Mamo przychodź z dzieckiem - zapraszamy dzieci do specjalnie przygotowaniej bawialni! zobacz Regulamin Bawialni

 

Terapia z zastosowaniem podciśnienia jest znana w medycynie naturalnej od ponad 5 tysięcy lat i do dzisiaj stosowana w medycynie chińskiej.

Podstawowym efektem terapii podciśnieniem jest podwyższone ukrwienie skóry i podskórnych warstw tkanki łącznej co powoduje przyspieszenie procesów przemiany materii i aktywację mechanizmów samoregulacji organizmu. Podwyższone ukrwienie spowodowane jest efektem ssącym na skórze co powoduje wciąganie do zewnętrznych warstw skóry płynów ustrojowych z głębiej położonych tkanek.

Przyspieszona przemiana materii jest wynikiem podwyższonego ukrwienia. Krew jest środkiem transportu dla substancji odżywczych i tlenu. Więcej substancji odżywczych i tlenu w tkance oznacza podwyższenie spalania i aktywności komórek. Podwyższona aktywność procesów wewnątrzkomórkowych umożliwia odtransportowanie szkodliwych produktów przemiany materii i zalegających cząstek tłuszczu.

Spalanie tkanki tłuszczowej

W zależności od stopnia intensywności pracy mięśni następuje wprost proporcjonalne ilościowo spalanie fosforanu kreatyny, glukozy lub tłuszczu. Spalanie tłuszczu, a dokładnie wolnych kwasów tłuszczowych, następuje przy wysiłku jednostajnym z równomiernym dopływem tlenu - w procesie spalania tłuszczu potrzeba dwa razy więcej tlenu niż przy spalaniu węglowodanów. Warunkiem prawidłowego przebiegu reakcji jest odpowiednio długotrwały wysiłek - co najmniej 20 minut przy 50% obciążeniu serca.

Podstawowe przyczyny powstawania cellulitu to

 • zaburzenie krążenia wywołane niedotlenieniem z braku aktywności ruchowej na świeżym powietrzu i niedostatecznej aktywności mięśni,
 • niewłaściwy sposób odżywiania,
 • zaburzenia układu nerwowego - przede wszystkim stres i depresja,
 • uwarunkowania genetyczne.

Obserwujemy coraz częstsze przypadki występowania u kobiet cellulitu, zwłaszcza w społeczeństwach o wysokim standardzie cywilizacyjnym, spowodowane przede wszystkim trzema pierwszymi czynnikami. Cellulit pojawia się najczęściej w miejscach gdzie podskórna tkanka tłuszczowa jest grubsza, a więc uda, pośladki, biodra, brzuch, rzadziej ramiona. Zwalczanie cellulitu nie jest łatwe, ważne aby rozpocząć je wcześnie, w początkowym stadium rozwoju.

Zupełnie nowa metoda zwalczania tej dolegliwości przy pomocy urządzenia VACU WELL jest obecnie najbardziej skuteczna i daje pewność całkowitego sukcesu, pod warunkiem poddania się odpowiedniej ilości zabiegów, zależnie od stopnia zaawansowania cellulitu.

Co to jest VACU WELL?

Osoba poddawana zabiegowi w urządzeniu VACU WELL pracuje jak na „rowerze” znajdującym się w sferycznej kapsule. Na wysokości pasa kapsuła zostaje szczelnie zamknięta przy pomocy pasa uszczelniającego. W czasie treningu w kapsule zostaje wytworzone podciśnienie przy pomocy pompy próżniowej, co wywołuje silne ukrwienie dolnych części ciała wraz ze skórą - efekt podobny jak przy stawianiu baniek.

Naturalnym następstwem wzmożonego ukrwienia jest przyspieszona przemiana materii, a więc aktywacja wydzielania wolnych kwasów tłuszczowych. Jednocześnie następuje przyspieszona regeneracja obszarów tkanek uszkodzonych z powodu niedokrwienia wywołanego złym krążeniem. Następuje także aktywacja układu limfatycznego.

Stosowanie metody VACU WELL likwiduje podstawowe przyczyny powstawania cellulitu - źle ukrwionej i słabej skóry oraz podskórnej tkanki łącznej. Stosowanie podciśnienia jednocześnie z wysiłkiem fizycznym na „rowerku” powoduje przyspieszenie krążenia i utrzymanie go na odpowiednim poziomie (pompa mięśniowa) i jest gwarantem spalania uwolnionych kwasów tłuszczowych, ponieważ tłuszcz zostaje spalony tylko przez aktywną pracę mięśni.

W urządzeniu VACU WELL działaniu podciśnienia poddawana jest cała dolna część ciała od bioder w dół. W ten sposób nie następuje załamanie skóry, czy rozciąganie tkanki podskórnej i naczyń krwionośnych jak w tradycyjnych metodach i dlatego nie dochodzi do żadnych nienaturalnych obciążeń organizmu. Jest to obciążenie jakiemu może sprostać każdy dorosły człowiek zdolny do normalnego wysiłku fizycznego.

Stosowane podciśnienie w zabiegach VACU WELL jest całkowicie naturalne i przy prawidłowym zastosowaniu wolne od negatywnych skutków ubocznych. Wielkość stosowanego w urządzeniu podciśnienia odpowiada ciśnieniu atmosferycznemu na wysokości 2000-3000 m nad poziomem morza.

Trening w urządzeniu VACU WELL powoduje rzeczywiste spalanie od 20 do 50 gramów tłuszczu w czasie jednego zabiegu. Taki sposób spalania tłuszczu oznacza, że mięśnie zużywają w czasie wysiłku wolne kwasy tłuszczowe, które są dostarczane do komórek mięśniowych poprzez krew tętniczą. Dobrze ukrwione warstwy skóry są w stanie dużo szybciej oddać cząstki tłuszczu niż warstwy słabo ukrwione.

Pobieranie tłuszczu potrzebnego w procesie spalania w mięśniach jest niezależne od tego, które partie mięśni pracują, lecz od tego, które obszary skóry i tkanki podskórnej są lepiej ukrwione w danym momencie.

Sposób spalania tłuszczu przy pomocy VACU WELL ma dwie zasadnicze zalety w porównaniu z wysiłkiem fizycznym bez zastosowania podciśnienia:

 • cząsteczki tłuszczu pobierane są dokładnie z okolic dotkniętych cellulitem - uda, pośladki, brzuch, a więc z miejsc gdzie wymuszono zwiększenie ukrwienia,
 • spalanie tłuszczu następuje przy wysiłku dużo mniejszym- jedynie przy 50% maksymalnego obciążenia serca - niż przy wysiłku fizycznym bez zastosowania podciśnienia.

Nowoczesna metoda zwalczania tkanki tłuszczowej i cellulitu

 • terapia na Vacu Well przynosi trwałe efekty,
 • utrata wagi do 12 kg,
 • cellulit zanika u 80% użytkowników,
 • redukcja średnio od 8 do 20 cm obwodu ciała.

Vacu Well to specjalistyczne urządzenie łączące zalety wysiłku fizycznego i działania podciśnienia. Urządzenia typu rowerek umieszczone są w szczelnej kapsule sięgającej powyżej bioder.

Jak działa Vacu Well?

W wyniku wykonywanego ruchu na „rowerku”i i panującym w kapsule podciśnieniu dochodzi do polepszenia krążenia krwi w skórze i tkance podskórnej w miejscach, gdzie z natury kobiet odkładają się większe ilości tłuszczu: uda, pośladki, talia, brzuch.

Wiadomo, że tłuszcze są ważnym nośnikiem energii, potrzebnej do pracy mięśni szkieletowych. Substraty tłuszczowe, tzw. wolne kwasy tłuszczowe, pochodzące z tkanki tłuszczowej są dostarczane do mięśni z krwią.

Stąd więc, podczas ćwiczenia w Vacu Well dochodzi do podwyższonego wyzwalania substratów tłuszczowych (wolne kwasy tłuszczowe) z tkanki tłuszczowej oraz na skutek lepszego krążenia krwi, także do ich szybszego odtransportowania do tkanki mięśniowej, gdzie w wyniku procesów utleniania, zachodzących w mitochondriach, powstaje dwutlenek węgla i woda.

Panujące w Vacu Well podciśnienie powoduje również poprawę krążenia limfy, odpowiadającej za usuwanie nadmiernych płynów i zbędnych produktów przemiany materii. Efektem jest wygładzenia skóry, poprawa jej jędrności oraz szybka redukcja obwodu sfer problemowych: uda, biodra, talia, brzuch.

Efekty działania

 • poprawa cyrkulacji krwi i limfy,
 • wzrost przemiany materii,
 • szybsze spalanie tkanki tłuszczowej,
 • eliminacja cellulitu,
 • spadek wagi ciała,
 • korzystne samopoczucie i wzrost witalności,
 • poprawa sylwetki ciała.

cennik Vacu Well i Roll Shaper

 
Partnerzy