Czym jest taniec?

Dla każdego z nas czyś innym - formą rozrywki, zawodem, przyjemnością, kontaktem z innym człowiekiem, relaksem, uczuciem ... czymś innym.

Na pewno jest związany z człowiekiem od zarania dziejów i jest nierozerwanie związany z kulturą oraz życiem. Czasami zapominamy, że taniec jest w nas i tylko dziwne zbiegi okoliczności, a czasami my sami, powodują, że tłumimy w sobie tę naturalną potrzebę ruchu.

Taniec towarzyski wpływa wspaniale na kondycję fizyczną, czego nie da się ukryć, a także psychiczną - co potwierdzają badania medyczne. Tańcząc zapominamy o naszych troskach i obowiązkach życia codziennego. Poruszanie się w rytm muzyki to naturalna, instynktowna reakcja naszego organizmu, więc poddajcie się jej.

Poznajcie z nami kroki tańców, a przez doskonalenie swojego kunsztu tanecznego stopniowo odczujecie coraz większą przyjemność z takiego sposobu spędzania wolnego czasu. Niektórzy uważają, iż taniec jest jak narkotyk - jeżeli poznasz jego smak trudno będzie Ci się oprzeć pokusie, aby tańczyć.

 
Partnerzy