Dlaczego WF jest tak ważny?

Człowiek żyje życiem całego swojego ciała, wszystkimi jego elementami, warstwami, jego zdrowie zależy od zdrowia jego organizmu.

Niestety wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy jak ważne i potrzebne jest wychowanie fizyczne młodego człowieka. Z własnego doświadczenia wiem (pracowałam przez rok jako nauczycielka w-f) jakie jest podejście uczniów, a tym bardziej (co mnie dziwi) rodziców do zajęć sportowych.

Zwolnienia z lekcji w-f są nagminne, powody wręcz śmieszne! Dla przykładu podam, rodzić na jednym ze zwolnień mojego ucznia (dziecko w czwartej klasie szkoły podstawowej) napisał, że uczeń nie może ćwiczyć ponieważ zajęcia są na dworze (okres zimy), więc dziecko się spoci i będzie chore! No oczywiście, że będzie chore! Ale TYLKO dlatego, że nie będzie ćwiczyło. Rodzic widać nie zdawał sobie sprawy, że zajęcia ruchowe powodują wzmocnienie układu odpornościowego szczególnie na dworze i w czasie zimy, a tym samym chronią organizm przed chorobami!

Kolejne powody to uskarżanie się uczniów na to, że muszą biegać, że jest rozgrzewka, że są ćwiczenia rozciągające, że rodzice powiedzieli, że nie musi ćwiczyć jak nie chce! Cóż to jest za wychowanie Drodzy Rodzice?! Czy zastanawiamy się w jakim celu są przedmioty w szkole (nikomu niepotrzebne) takie jak wychowanie fizyczne, plastyka czy wreszcie muzyka? Tak naprawdę to te właśnie przedmioty dopełniają ludzką edukację i wrażliwość człowieka. Powodują, że umiemy zadbać o siebie i o innych, umiemy funkcjonować w społeczeństwie, jesteśmy zdrowi i pełnosprawni, dostrzegamy sztukę, a nie tandetę, wreszcie wzruszamy się i słyszymy więcej pięknej muzyki, a nie "rąbanki”.

Jeżeli rodzice nie wspomogą szkoły i nie uświadomią sobie jak ważne jest wychowanie fizyczne dla dzieciaków, mamy szanse "wyhodować” młode pokolenie między innymi zestresowanych grubasów, kalek oraz nie umiejących współpracować w grupie i postępować fair play ludzi. Niestety taka jest prawda! To nie dzieci są złe, to rodzice nie umieją ich wychować na wspaniałych ludzi.

Z myślą o rodzicach myślących o przyszłości swoich pociech postanowiliśmy uruchomić program "Wychowanie fizyczne dla rodziców”.

 
Partnerzy