Masażomania - tradycyjne

Masaż tradycyjny (klasyczny) to najpopularniejszy masaż, który w zależności od formy - intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający itp. Do masażu tradycyjnego należą zabiegi, które mają na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta, znajdują one zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób z dziedziny ortopedii, neurologii, pediatrii, ginekologii oraz chorób internistycznych.
W zależności od sytuacji masaż tradycyjny może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego. Masaż działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, zmniejsza tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy.
Masaż tradycyjny jest wykonywany bezpośrednio na ciele osoby masowanej przy użyciu środka ułatwiającego masaż np. oliwki, kremu do masażu, talku lub maści leczniczej. Najczęściej stosuje się tradycyjne techniki masowania, czyli rozcieranie, głaskanie, wyciskanie, przesuwanie, oklepywanie. W czasie masażu odprężamy się i relaksujemy. Odpręża się też nasze ciało, miejsca pełne napięcia i bólu zostają rozprężone. Regularne stosowanie masażu polepsza samopoczucie, koryguje istniejące zmiany układu kostnego, po masażu odczuwamy mniejsze napięcie w kręgosłupie, plecach i karku. Masaż tradycyjny poprawia wygląd skóry, jest ona lepiej dotleniona i ukrwiona.

masaż antycellulitowy (limfatyczny)

Wykonywany jest techniką manualnego drenażu limfatycznego stymulującego krążenie w drobnych naczyniach krwionośnych oraz limfatycznych. Zmniejsza zastoje limfatyczne oraz wysięki, usuwa szkodliwe produkty przemiany materii, oczyszcza organizm z toksyn. Poprawia natlenienie i odżywianie komórkowe. W efekcie regeneruje i uelastycznia tkankę łączną, zwiększa napięcie skóry. Staje się ona gładsza, bardziej jędrna i sprężysta. Promieniuje świeżością i witalnością.
czas: 60 min.

masaż relaksacyjny

Masaż ten jest wykonywany u pacjentów, którzy życzą sobie zabiegu odprężającego, orzeźwiającego i usprawniającego organizm po długotrwałym wysiłku zarówno fizycznym jak i psychicznym związanym ze stresem dnia codziennego.
czas: 60 min.

masaż leczniczy

Masaż oparty na technikach masażu klasycznego, jest formą zabiegu. Jego celem jest likwidacja wszelkich zaburzeń, leczenie ich np. likwidacja bólu spowodowanego przeróżnymi przyczynami, m. in. nerwicowymi, przeciążeniowymi lub wynikającymi z siedzącego trybu życia. Naturalne ekstrakty ziołowe są dosłownie wchłaniane przez ciało, co pozwala na dotarcie do pożądanego miejsca i usunięcie bólu w jego centrum.
czas: 30 min., 60 min.

masaż sportowy

Intensywny masaż zmniejszający zmęczenie organizmu wynikłe na skutek aktywności fizycznej i przyspieszający jego regenerację. Do tego typu masażu polecamy specjalny żel dla sportowców wyróżniający się wysoką skutecznością w uśmierzaniu bólu mięśni oraz stawów. Zawiera 2,5% naturalnego mentolu, pomaga w szybkiej regeneracji po wysiłku fizycznym. W jego skład wchodzą również kamfora i aloe vera. Kamfora wpływa na lepsze ukrwienie mięśni, a wyciąg z aloesu działa kojąco i uspokajająco.
czas: 30 min., 60 min.

masaż twarzy

masaż można zaliczyć do masaży relaksacyjnych lub kosmeycznych. Jest doskonałym uzupełnieniem każdego masażu. Działa pobudzająco na układ krążenia, co przyczynia się do lepszego odżywienia i dotlenienia skóry i mięśni, a co za tym idzie do poprawinia jakości skóry. Staje się ona bardziej elastyczna. Masaż pełni również rolę delikatnego peelingu ponieważ złuszcza warstwę rogową naskórka.
czas: 20 min.

Zobacz cennik
 

 
Partnerzy