Masażomania - świata

Masaż jest jedną z najstarszych technik leczniczych i najprawdopodobniej był stosowany już od początków istnienia rodzaju ludzkiego. W wielu kulturach masaż to podstawowe działanie mające na celu zapewnienie spokoju i komfortu psychicznego skierowane na zwalczanie bólu, uwalnianie od stresów lub napięcia mięśni, sposób na zachowanie zdrowia i urody, źródło pełnego relaksu. Masaże w dawnych wiekach wykonywano często w świątyniach oraz stanowiły jeden z elementów holistycznego systemu medycyny naturalnej. Chcielibyśmy choć cząstkę tej starożytności przekazać i zaprosić na masaże z różnych kultur i stron świata.

 

masaż Lomi Lomi Nui - polinezyjski

masaż (polinezyjski) hawajski Lomi Lomi Nui likwiduje chroniczne napięcia mięśniowe najczęściej związane ze stresem i negatywnymi emocjami, przywracając świadomość ciała. Wszystko to odbywa się zgodnie z zasadą, że przez głęboki relaks fizyczny i psychiczny można przywrócić pacjentowi sprawność, witalność oraz łagodzić dolegliwości ciała, takie jak bóle stawów, pleców i kręgosłupa, barków, bioder, nóg. Masaż wykonuje się przedramionami i dłońmi z dużą ilością ciepłego oleju kokosowego.
czas: 60 min.masaż Ayurvedyjski Abhyanga - indyjski

Abhyanga w dosłownym tłumaczeniu znaczy „namaszczenie”, tzn. naniesienie oleju na ciało, pozostawienie go na jakiś czas i na koniec zmycie. Masaże olejowe znane ze swojego pozytywnego oddziaływania na system immunologiczny opierają się na zasadzie – im więcej stresu (fizycznego lub psychicznego) doświadcza nasz organizm tym więcej oleju potrzeba użyć do masażu. Oleje ajurwedyjskie wzmacniają system nerwowy i immunologiczny, regenerują tkankę od wewnątrz i na zewnątrz. Poprzez dużą zawartość przeciwutleniaczy chronią skórę przed działaniem wolnych rodników.
czas: 60 min.masaż ciepłymi kamieniami - meksykański

połączenie termoterapii, drenażu i akupresury. Zabieg łagodzi napięcia mięsni, likwiduje stres i zmęczenie. Dotyk kamieni działa kojąco i uspokajająco. Ponadto uśmierza ból, redukuje stany zapalne, zapobiega powstawaniu zatorów w organizmie.
czas: 60 min.masaż bańką chińską (antycellulitowy) - chiński

masaż bańką chińską pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu. Działa anty-cellulitowo. Istotą tego zabiegu jest wytworzenie podciśnienia w bańce, które spowoduję zassysanie skóry do środką. Siłę tą można regulować poprzez zwiększenie lub zmniejszenie podciśnienia. Masaż ten działa silnie poprzez przekrwienie skóry na zakończenia nerwowe.
czas: 60 min.masaż Nuat Phaen Boran - tajski

wykonywany przy użyciu dłoni, nadgarstków, przedramion, kolan i stóp, głęboko odprężający zabieg polecany zwłaszcza dla osób pragnących pozbyć się skutków stresującego trybu życia. W masażu uciskane są okreslone punkty na całym ciele poczynając od stóp i kończąc na głowie. Dzięki akupresurze zostaje uwolnione napięcie mięśni, ścięgien i stawów, a równowaga energii w organizmie - przywrócona. Układ krwionośny i limfatyczny są pobudzone, dzięki czemu następuje samooczyszczenie organizmu.
czas: 60 min.

Zobacz cennik.

 
Partnerzy