Dlaczego warto używać kosmetyków?

Przed zaplanowaną wizytą w solarium warto pomyśleć o specjalnych kosmetykach do opalania w solarium. Powinny one zawierać kompleksy nawilżające, olejki, d-Panthenol, jak również specjalny aktywator pigmentu przyspieszający opalanie. Dzięki witaminie E i B-karotenowi niweluje się negatywne działanie promieni i zapewnia ochronę przed działaniem wolnych rodników wpływających na starzenie się skóry. Wybierając się do solarium należy zaopatrzyć się w preparat pobudzający produkcję melaniny, wzbogacony składnikami odżywczymi i chroniący skórę przed wysuszeniem. Oczywiście nie można zapomnieć również o żelu, balsamie lub kremie nawilżającym do zastosowania po opalaniu.

Kosmetyki do opalania to nieodzowny element wspomagający w zapewnieniu higieny i stabilizacji stanu skóry. Producenci kosmetyków dzielą je w zależności od swojej oferty rynkowej. Przedstawiony w skrypcie podział jest klasyczny, dokonany ze względu na funkcje użytkowe. Kosmetyki do opalania dzielmy na 5 podstawowych grup:

 1. Kosmetyki przygotowujące skórę do opalania, to tzw. peeling gruboziarniste, drobnoziarniste i enzymatyczne, które mają na celu przygotowanie warstwy naskórka do opalania należą do nich: scrub i gomage.
 2. Kosmetyki przyspieszające opalanie, tzw. aktywizatory melanogenezy, ponieważ przyspieszają powstawanie naturalnego barwnika ludzkiej skóry. Zaliczamy do nich: witaminę B2 (ryboflawinę), DOPA, ATP, tyrozynę psoralen oraz różne pochodne hydroksyindolu.
 3. Kosmetyki stosowane po opalaniu, stosowane są przede wszystkim dla podtrzymania efektu opalenia oraz zapewnienia prawidłowego stanu naskórka nawilżenia i elastyczności. Do tej grupy należą: aloe vera, pantenol, alantoina, bisabolol, wit. A i B.
 4. Kosmetyki promieniochronne, zawierają jako podstawowy składnik filtr ochrony o odpowiednim faktorze dostosowanym do typu skóry. Kosmetyki tej grupy mają za zadanie chronić przed działaniem promieniowania UVB i UVA. Używane są przede wszystkim w warunkach nasłonecznienia naturalnego słonecznego w solariach bywają jedynie uzupełnieniem.

Stosowanie kosmetyków daje gwarancje na

 • optymalne opalanie,
 • odpowiednią jakość opalenizny,
 • przyspieszają pigmentacje,
 • stanowią barierę ochronną,
 • wpływają na intensywność opalenizny,
 • nadają skórze elastyczność,
 • chronią przed wolnymi rodnikami,
 • niwelują nieprzyjemny zapach świeżo opalonej skóry.

Co więcej?

Zastanawiasz się czasami dlaczego powinno się używać kosmetyków do opalania w solarium? Odpowiedź jest prosta - dzięki nim Twoja opalenizna będzie piękniejsza i głębsza, trwalsza i zdrowsza. Bezpieczne opalanie jest możliwe tylko z kosmetykiem! Chroń swoją skórę i ciesz się zmysłową, seksowną opalenizną przez cały rokl

Szybkość i głębokość

Kosmetyk solaryjny zawiera szereg składników przyspieszających opalanie. Dzięki nim każda minuta w solarium jest wykorzystana znacznie lepiej. Skóra szybciej nabiera pięknego, złotego koloru. Niektóre kosmetyki zawierają dodatkowe substancje brązujące, dzięki którym opalenizna pojawia się szybciej a także nabiera specyficznej tropikalnej głębi. 5 minut opalania z kosmetykami potrafi dać lepsze efekty niż 15 minut bez niego!

Zdrowie i pielęgnacja

Kosmetyki solaryjne to jedne z najlepszych preparatów pielęgnacyjnych znanych w kosmetyce. Stworzone do pracy w ekstremalnych warunkach, zawierają znacznie więcej substancji odżywczych i pielęgnujących skórę niż tradycyjne balsamy. Dzięki temu pozwalają zachować opalaną skórę w doskonałej kondycji. Ekskluzywny ekstrakt z konopi, czy kompleksy przeciwzmarszczkowe to tylko niektóre składniki dbające o Twoją skórę. Pozostawiają ją gładką, aksamitną i perfekcyjnie nawilżoną. Pamiętaj - skórę masz tylko jedną, dbaj o nią właściwie.

Niezapomniane wrażenia

Uczucie przyjemnego chłodu podczas opalania? A może ekstremalne ciepło dla prawdziwych wielbicieli solarium? Kosmetyki solaryjne potrafią doskonale urozmaicić każdy seans w solarium, czyniąc z niego doskonałą zabawę. Jednocześnie dobry kosmetyk solaryjny niweluje nieprzyjemny zapach pojawiający się po opalaniu, pozostawiając w zamian piękną egzotyczną nutę zapachową. Aromaterapia w solarium? Dlaczego nie!

źródło: solarium.pl

 
Partnerzy