Historia i nasza misja

Serdecznie witamy Was w świecie Dobrego Samopoczucia. Jesteśmy klubem, którego głównym celem jest promowanie zdrowego trybu życia. Mamy wspaniałych instruktorów, wykwalifikowanych w kierunku dbania o Wasze zdrowie, gotowych zawsze Wam pomóc. Proponujemy Wam formy ruchowe, dostosowane do Waszych potrzeb i stanu zdrowia. Ponieważ klub powstał z myślą o Was i dla Was to czekamy również na Wasze propozycje!

Misja naszego Klubu

Sportmanię - Klub Dobrego Samopoczucia tworzą ludzie z pasją. Naszą pasją jest sport, aktywne spędzanie wolnego czasu i zdrowy tryb życia. Jesteśmy przekonani, że są one kluczem do radości, uśmiechu i dobrego samopoczucia każdego człowieka w każdym wieku i na każdym etapie życia zawodowego i prywatnego.

Gorąco namawiamy do aktywnego spędzania wolnego czasu i do zdrowego trybu życia. Zapraszamy do naszego Klubu.

"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą” - H. Jacson Bron Jr

Historia

Klub Dobrego Samopoczucia SPORTMANIA powstał w 2006 z inicjatywy Anny Jabłońskiej - wielokrotnej mistrzyni Polski w żeglarstwie. Jest jednoosobową działalnością. Otwarcie klubu przypadło na dzień 15 maja, który w polskim kalendarzu jest Dniem Niezapominajki. Sportmania jest pierwszym i jedynym klubem rekreacji ruchowej (fitness) działającym w Rembertowie.

 

Czas na dobry ruch"Sam pomysł narodził się na studiach, gdy na trzecim roku studiów warszawskiej AWF musiałam podjąć decyzję o specjalizacji i o tym kim chce być i co robić, aby przyszła praca była zgodna z moim wnętrzem i sprawiała mi satysfakcję oraz przyjemność. Ponieważ całe moje życie związane było ze sportem, postanowiłam podzielić się wiedzą i doświadczeniem z innymi i pomóc ludziom w Polsce wybrać czas na dobry ruch i zdrowy tryb życia. Koniec lat 90-tych był okresem, gdzie w Polsce nie istniały kluby fitness z prawdziwego zdarzenia, dostępne dla wszystkich. Moim marzeniem było taki klub stworzyć.

Dzięki wysiłkowi moich rodziców powstał wspaniały i duży budynek stworzony na rozwój ich firmy produkującej ceramikę. W wyniku różnych ekonomicznych zawirowań w Polsce nie udało się zrealizować planów rozwoju. Moja sytuacja też była niewesoła, skończone studia, bez żadnego kapitału finansowego, tylko z marzeniami. Od chwili narodzenia się pomysłu do realizacji minęło 8 lat. Starałam się, aby każda podejmowana przez mnie działalność związana była ze sportem i nauką prowadzenia własnej działalność.

Od 1997 prowadziłam firmę z rodzicami, a po zakończeniu studiów w 1999 roku założyłam własną działalność pod nazwą Cerami - Sport. Jeździłam na obozy jako instruktor m.in. narciarstwa i żeglarstwa, organizowałam własne imprezy m.in. Meczowe Mistrzostwa Polski z patronatem Mateusza Kusznierewicza, pracowałam przy największych projektach w Polsce i na świecie: Race 2000, łódka Bols, Nokia OOPS, Archipelago Raid oraz przy organizacji Targów Motorowodnych, prowadziłam szkółkę windsurfingową Wojtka Brzozowskiego, współpracowałam z pismami branżowymi, pisząc artykuły.

Przez rok pracowałam w szkole ucząc wychowania fizycznego. Tutaj zebrałam największe doświadczenie, związane ze świadomością i potrzebą uprawiania sportu wśród naszego społeczeństwa. Byłam zaniepokojona stanem zdrowia dzieciaków, które w wieku 10 lat nie umieją zrobić przewrotu w przód, gdzie 70% klasy ma poważne wady rozwojowe (krzywe kręgosłupy, płaskostopie) oraz alergie. Jednak najbardziej przerażający był stosunek rodziców do potrzeby istnienia wychowania fizycznego! Dostawałam zwolnienia od rodziców np. uzasadniane tym, że dziecko się spoci i przeziębi... Dało mi to wiele do myślenia.

Po przygodach w szkole, przez rok pracowałam w Zarządzie Głównym AZS, gdzie zdobyłam ogromne doświadczenie związane z organizacją imprez sportowych. Przez cały ten czas pracowałam nad formą mojego klubu, w końcu z braku możliwości zdobycia finansów i zbyt dużego przeciążenia pracą, poszłam na bezrobocie.

Urząd Pracy w tym czasie dawał pożyczki na preferencyjnych warunkach. Udało się! We wrześniu 2004 Sportmania została zarejestrowana. Zdobyłam pierwsze pieniądze na remont i zakup sprzętu. Większość prac zostało wykonanych dzięki moim kochanym rodzicom, rodzinie oraz cudownym przyjaciołom. Remonty i organizacja klubu trwała ponad rok... ale udało się i teraz wspólnie możemy ćwiczyć i cieszyć się z dobrego samopoczucia.

W chwili obecnej klub ma powierzchnię około 400 m2 i wiele do zaoferowania. A plany? Staram się stworzyć miejsce do ćwiczeń siłowych oraz cardio, pytanie czy uda się pokonać słupy wysokiego napięcia oraz Plan Miejscowego Zagospodarowania Przestrzennego...Trzymajcie kciuki!
 
Partnerzy